درس بزرگترین ورق گالوانیزه من ورق گالوانیزه

این استاندارد الگویی برای روش انجام کار در اختیار افراد قرار می دهد که از هزینه های زائد ناشی از نصب و راه اند

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

این استاندارد الگویی برای روش انجام کار در اختیار افراد قرار می دهد که از هزینه های زائد ناشی از نصب و راه اندازی هر فعالیتی، به خصوص خطوط تولیدی، جلوگیری کرده و به کاهش آن ها کمک می کند. با توجه به نوسانات دائمی قیمت ها، با ما تماس بگیرید تا به روز ترین قیمت ها در اختیار شما قرار بگیرد. قیمت ورق گالوانیزه نیم میل در انواع برندها را از این صفحه استعلام بگیرید. کوتینگ (Coating) اصطلاحی است که به پوشش دهی سطح ورق فولادی با فلز روی (Zn) نسبت داده شده و با واحد gr/m2 اندازه گیری می شود. واحد آن gr/m2 است. کیفیت سطح ورقها معمولی است. سطح شیت و پلیت باید فاقد هرگونه خراش، اختلاف رنگ و ناپیوستگی در پوشش باشد. ضخامت ورق شامل ضخامت فلز پایه و ضخامت پوشش روی می شود که به طور معمول بسته به نوع کاربرد، بین 0.2 تا 18 میلیمتر است. This was generated wi​th t he  he᠎lp of GSA Co ntent Generator ​DE MO​!

وزن عمومی رول ها بسته به عرض رول یا ضخامت و کارخانه تولید کننده بین 5 تا 7 تن می باشد. قیمت ورق گالوانیزه رنگی تحت تأثیر عواملی مانند مقدار سفارش، ضخامت ورق، نوع پوشش رنگی، سایز و ابعاد ورق، قیمت مواد اولیه، میزان عرضه و تقاضا، قیمت دلار، هزینه حمل، برند محصول، استاندارد تولید و معاملات بورس کالا قرار میگیرد. در بسته بندی نوع 2 از کاغذهای ضدآب برای محافظت از لبه های داخلی و خارجی ورق استفاده می شود. بسته به سرعت سرد کردن ورق و میزان فلز روی به کار رفته طی این فرایند، تفاوت های میان انواع ورق گالوانیزه مشخص می شود. در فرایند گالوانیزه سرد نیز از رنگ های حاوی روی برای ایجاد این لایه محافظ استفاده می شود. در این زمینه هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد. این اکسید روی مجدد با دی اکسید کربن واکنش داده و کربنات روی را تشکیل می دهد. پس از خارج شدن قطعه از وان، روی باقی مانده در سطح فلز با اکسیژن هوا وارد واکنش شده و اکسید روی تشکیل می شود. دلیل اصلی بروز این مشکل، واکنش پذیر بودن فلز روی و تمایل شدید آن برای جذب اکسیژن محیط است. پوشش ایجاد شده از طریق گالوانیزه به دلیل داشتن یک ساختار متالورژیکی خاص، دارای مقاومت مناسب در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود.  This artic​le h as been created by GSA Conte nt Gen᠎erat or Demov ersion​!

جمع آوری اطلاعات و دریافت نمونه محصولات از تامین کنندگان میتواند به شما در خرید یک محصول با کیفیت کمک کند. اکسید روی سفید رنگ است و ظاهری شوره مانند برای ورق گالوانیزه ایجاد می کند و به همین علت این پدیده با چنین عنوانی نام گذاری شده است. شایان ذکر است قیمت ورق گالوانیزه 50 کاشان به عنوان کالایی بسیار پرطرفدار در این بازار، روزانه در آیرومارت استعلام میشود. همچنین از ورق گالوانیزه در خطوط انتقال سیالات حساس نیز کمک گرفته میشود. در جدول زیز می توانید انواع ورق گالوانیزه 6 متری شیروانی را مشاهده کنید . قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه براساس معیارهای متنوعی نظیر کیفیت، کارخانه تولیدکننده و حتی مشخصاتی مثل وزن ضخامت ورق محاسبه می شود. قیمت روز ورق گالوانیزه 50 به چه عواملی بستگی دارد؟ در نتیجه قیمت دلار، قیمت مواد اولیه، عرضه، تقاضا و حملونقل از جمله مواردی به شمار میروند که منجربه نوسان قیمت روز ورق گالوانیزه 50 میشوند. این امر آهن را در برابر عوامل فرسایشی بیرونی از جمله رطوبت و اکسیژن محافظت میکند. با لایه محافظی که از این روش بر روی آهن یا فولاد ایجاد میشود از فرسایش و زنگ زدگی آن در برابر عوامل بیرونی جلوگیری میشود.

در این شیوه، نوع و غلظت اسید بسیار مهم است و باید با دقت انتخاب شود تا در عین برخورداری از توانایی کافی برای پاک کردن شوره ها، از آسیب های شدید جلوگیری شود. برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روشهای معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود. از دیگر مزایای آن می توان به سرمایشی و هم گرمایشی بودن آن اشاره کرد. در زیر به تفاوت های تختال sp3 و sp5 اشاره می کنیم. همانند هر مشکل دیگری، شناسایی و رفع سریع شوره های سفید ورق گالوانیزه باعث می شود تا رفع آن ساده تر شود. طبیعتا کاربرد ورق ذوزنقهای هرگز با ورق شیروانی یکسان و مشابه نیست و هر کدام به منظوری خاص مورد استفاده قرار میگیرند. قیمت ارز از مهمترین عوامل است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم قیمت روز ورق گالوانیزه 50 را تحت تاثیر قرار میدهد. برند ، کیفیت و همچنین نوع کاربرد ورق برتغییرات قیمت ورق تاثیر زیادی دارد.

همچنین در این میان، تاثیر برند تولیدکننده ورق را نیز نمیتوان نادیده گرفت. بههمین دلیل، میتوان از این ورق در صنایع گوناگون و کارهای مختلفی استفاده کرد. همانطور که اشاره شد قیمت ورق گالوانیزه تحت تأثیر پارامترهای مختلفی تعیین میشود که در ادامه به تشریح برخی از آنها پرداخته میشود. موسسه غیر انتفاعی ASTM (انجمن آمریکایی آزمون و مواد) در سال 1898 تاسیس شده و 132 کمیته تخصصی تدوین استاندارد را به کار گرفته است تا استانداردهایی در زمینه روش آزمون، تعیین مشخصات، آموزش ها، راهنماها و طبقه بندی و واژه شناسی تدوین کند. این موسسه در هر سال بیشتر از 10000 استاندارد تدوین می کند که در کتاب سالانه استانداردهای ASTM و در قالب 72 جلد منتشر شده است. این موسسه بیشتر در زمینه های فلزات، رنگ ها، پلاستیک ها، منسوجات، پتروشیمی، سازه ها، انرژی، محیط زیست، مواد مصرفی صنایع، ابزار آلات پزشکی و خدمات مرتبط با آن، سامانه های رایانه ای، الکترونیک و … کاربرد این محصول به اندازهای وسیع است که میتوان آن را در همهجا پیدا کرد: در پلها، استادیومها، دروازهها و نردهها، چراغ خیابانها، سقف منازل و اتومبیلها! برای گلخانههایی با پهنای تا حدود ۱۲ متر اسکلت لولهای بدون نیاز به ستونهای عمودی وسط قابل کاربرد هستند ولی بایستی برای استحکام به قاب پنجرهها متصل شوند.

قیمت هر متر ورق گالوانیزه 6 متری حدود 170.000 تومان می باشد. این محصول معمولا در ابعاد 1 در 2 و 2.5 در 1.25 تولید میشود و وزن آن حدود 31.44 تا 49.13 کیلوگرم است. سبب میشود تا پوشش Zn مقاوم تر از حالت عادی باشد و از رسیدن مواد خورنده به فولاد یا آهن زیر آن، به طور بهتری محافظت شود. حتی گوشههای تیز و فرورفتگیهای پرپیچوخم قطعات ساختهشده از ورق گالوانیزه نیز در برابر زنگزدگی مقاوم هستند. بدیهی است که این مولفه بر قیمت ورق گالوانیزه نیز تاثیرگذار است و در واقع یکی از مهم ترین نکاتی است که باعث ایجاد اختلاف قیمت میان نمونه های موجود در بازار می شود. رایج ترین ورق های گالوانیزه ای که در کشور تولید می شوند، از نورد سرد ورق های نورد گرم با ضخامت بالاتر تولید می شوند. ماده اولیه مورد نیاز برای تولید ورق گالوانیزه، کلاف سرد خام است. ورق عرشه گام 65 و 75 برای سقف سازه کاربرد زیادی دارند.

بسته بندی نوع 3 تا حد زیادی به مدل نوع 2 شباهت دارد و تنها تفاوت این دو به استفاده از پالت های چوبی مربوط می شود. بسته بندی نوع 1 تنها از لبه های داخلی و خارجی ورق محافظت کرده و به حفاظت سطحی نمی پردازد. در میان انواع مختلف ورق آجدار، نوع بادامی آن بیشترین کاربرد را دارد. امروزه استفاده از ورق گالوانیزه بسیار گسترده و متنوع است. سقف کامپوزیت بیگت نوعی از سقف کامپوزیت میباشد که از ورق گالوانیزه به ضخامت ۰٫۷ میلیمتر تشکیل شده به وجود میآید. از طرف دیگر باید در نظر داشته باشید که تمام این مدت ورق نمی تواند کارایی لازم را داشته باشد و عمر مفید ورق شامل مدت زمانی است که بهترین کارایی را از خود نشان می دهد. 4- اعتبار: استانداردهای مختلف در خصوص گالوانیزینگ ورقهای فولادی، درزمینه ایجاد پوششهای نازک بحث می کنند و این نشان دهنده آن است که طول عمر و نحوه عملکرد لایه روی، برای مصرف کننده قابل اعتماد است. نحوه شکل گیری کریستال یا همان گل گالوانیزه روی ورق، باعث ایجاد تفاوت میان این سه محصول می شود. برای استعلام قیمت، آگاهی از نحوه ثبت سفارش و خرید ورق گالوانیزه با ما تماس بگیرید.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن